1

Біблійний тур по семи церквах Об’явлення відбувся для молодих служителів

Викладачам важливо знати свій предмет не тільки в теоретичній частині. Не менш важливо тим, хто вчить Слову Божому розумітися не тільки в біблійних текстах, але й в тому, що пов’язане з ними. 

Біблійний тур по семи церквах книги Об’явлення, що знаходяться на території сучасної Туреччини, відбувся 1-7 жовтня для 23-х молодих пасторських сімей та їх наставників з трьох країн. Це була не тільки подорож, а й відпочинок, натхнення та підтримка. 

Під час відвідування території семи ранньо християнських церков, яким Христос через Івана передає послання, ще глибше можна зрозуміти шлях Божої церкви впродовж двох останніх тисячоліть та отримати особисті відкриття.

Учні Ісуса, що були свідками Його воскресіння, змогли перевернути історію. Вістка, яку несла ця невелика група учнів, трансформувала життя багатьох людей. Вже тоді, сила Євангелія, що лунала в проповідях апостолів, знаходила відгук у тисячах людських сердець. А в книзі Об’явлення апостол Іван у видінні майбутнього бачить “натовп великий, що його зрахувати не може ніхто” (Об’яв. 7:9) – це ті люди, що повірили у смерть та воскресіння Христа, та визнали Його своїм Спасителем. 

Апостоли Ісуса спочатку залишалися та проповідували в Єрусалимі. Та дуже скоро вони зустрілися з супротивом. Християн почали переслідувати та вбивати. Учні не опускали рук, вони продовжували розповідати про Ісуса, але вже виходячи за межі Єрусалиму та проповідуючи по всіх краях Землі. І це також було не просто. Апостоли розповідали про спасіння в Ісусі людям різних культур, проповідували простому люду та вельможам, боролися з язичницькими культами та протистояли поклонінню імператору. 

Знаючи історію наперед, Господь дає церкві вістку застереження та підбадьорення. Ця вістка була відкрита через видіння Івану Богослову. Видіння були записані в книгу Об’явлення та по велінню Божому направлені до семи церков у Малій Азії (територія сучасної Туреччини). Сім церков знаходилися в стародавніх містах Ефес, Смірна, Пергам, Тіятир, Сарди, Філадельфія та Лаодикія. Дослідники Біблії в цих містах вбачають як історичні церкви, так і символічно народ Божий в різний період земної історії.

  • Ефес відповідає апостольському періоду – 27-100 р.р.
  • Смірна – 100-313 р.р.
  • Пергам – 313- 538 р.р.
  • Тіятир – 538-1517 р.р.
  • Сарди – 1517-1798 р.р.
  • Філадельфія – 1798-1844 р.р.
  • Лаодикія – з 1844 року до нашого часу.

Отож, ми маємо впевненість в тому, що Бог керує історією. Він завжди підтримує та захищає Свій народ. І незважаючи на протистояння, перешкоди чи гоніння, Божі діти впродовж віків проповідують спасіння в Ісусі. В Церкві адвентистів сьомого дня ця проповідь отримує різноманітні прояви: євангельські програми, соціальне та служіння, санаторії, навчальні заклади, служіння адвентистських студентів та підліткове слідопитське служіння та багато інших. Здійснення цих проєктів є можливим завдяки служителям, лідерам церкви та кожному небайдужому, що присвячує свої таланти, час, здоров’я, сили, матеріальні ресурси тощо. 

Організатори та спонсори біблійного туру вбачають велику цінність в покликанні від Бога та готові підтримувати не тільки церковні проєкти, але і самих служителів, які віддають своє життя на збудування Божої церкви.

Цього разу відпочити і наповнитись новими відкриттями для служіння змогли деякі пасторські сім’ї, але це може бути гарним прикладом турботи та піклування про духовних лідерів та наставників. Багато хто з учасників вперше потрапив на літак, та й взагалі виїхав за межі України.

Учасники отримали багато вражень, відвідавши сім міст з книги Об’явлення. Подорож по цих місцях по-новому відкрила написане в Біблії. 

Величне місто Ефес по-особливому запам’яталось амфітеатром, з якого колись лунали проповіді апостолів Павла та Івана, про що записано в книзі Дії апостолів. Церкві в Смірні, яка переживала переслідування, Ісус промовляє, що “переможець не буде пошкоджений від другої смерти”. На фоні пам’яток для переможців олімпійських ігор, що знайшли в розкопках Агори у Смірні, слова Ісуса звучать по-новому. 

Побачили також те, що частина дослідників вважає “престолом сатани”, а точніше те, що від нього залишилося – вівтар Зевса у Пергамі. Також Лаодикія і до сьогодні вражає своїми масштабами: білосніжна та багата,  дійсно те місто, що в стародавні часи заявляло: “Я багатий, і збагатів, і не потребую нічого”. 

Окрім вражень від розкопок, надихаючими були спілкування вечорами. Це був особливий час, коли старші служителі-наставники підтримували та давали настанови молодим служителям.

Подорож стала можливою дякуючи фінансовій підтримці спонсорів та організації туру від проєкту “Християнський відпочинок”.  Подорожі зі змістом – це гасло проєкту по створенню унікальних біблійних турів, коли відкриваючи новий світ, ми можемо привезти додому нове життя. 

В світі ще багато цікавих місць, які змінюють серце і залишають багато корисних запитань. Інколи потрібно полетіти тисячі кілометрів, щоб відкрити для себе щось нове, але часто досить побачити Божу руку у подорожі від дому на роботу, зі спальні на кухню чи від одних нужденних до інших. І служіння іншим, зв’язок з Богом та дослідження Біблії – це головні причини створення церкви з часів апостолів, ранньохристиянських церков Апокаліпсису і Божої церкви до наших днів.

Віталій Скрипкарь 

Фото: Denis Singereanu