1

Богдан Куриляк про викладацьку роботу та створення відео

Чому став пастором, які предмети викладає студентам-богословам та як створює контент для ютуб каналу розповідає Богдан Куриляк, пастор, викладач Українського адвентистського теологічного інституту (УАТІ), аспірант богослов’я.

Чому ви вирішили пов’язати своє життя з пасторським служінням?

Я відчував спонукання Святого Духа та чув поради від людей у церкві. Потім прийшло переконання, що на це є Божа воля. Мене приваблювала можливість здобути богословську освіту та виділяти багато часу для вивчення Слова Божого. Від самого початку в мене була ціль стати доктором богослов’я, а це можливо було тільки через пасторське служіння.

Хто з людей особливо вплинув на ваше рішення?

Якогось особливого впливу конкретної людини не було. Але мене надихало служіння Віталія Олійника, пастора в місті Сіетл, США. Мені подобались його проповіді, які він публікував в інтернеті, богословські дискусії та коментарі. У мене з’явилося бажання також служити людям через дослідження Слова Божого.

Сьогодні ви працюєте в УАТІ, які предмети викладаєте студентам? Про що вони та як стануть у нагоді майбутнім пасторам?

Викладаю сім предметів: Книга Об’явлення, Послання апостола Павла, Соборні послання, Екзегеза Нового Заповіту, Грецька мова. Всі вони пов’язані з вивченням Нового Заповіту, який яскраво розкриває любов Ісуса Христа. 

Вивчаючи Книгу Об’явлення, ми досліджуємо пророцтва про події в історії християнства та в кінці часу, велику боротьбу між Христом і сатаною та отримуємо практичні поради, як встояти в останньому конфлікті між добром і злом.

На предметі “Послання апостола Павла” ми розглядаємо ключові теми та уривки щодо закону і благодаті, віри та спасіння. Розкриваємо значення складних уривків та розглядаємо їх значення в історико-культурному контексті.

Вивчаючи грецьку та екзегезу, ми досліджуємо Біблію мовою оригіналу, щоб максимально точно передавати зміст тексту. Майбутні пастори отримують багато інформації про значення біблійного тексту, що допоможе їм створювати семінари для членів церкви і дасть змогу відповідати на їхні питання по Біблії. Також вони набувають навички самостійного дослідження Біблію на професійному та академічному рівні.

Як допомагає вам у викладацькій діяльності здобута освіта?

Завдяки освіті я отримав усі необхідні навички для академічного дослідження Святого Письма. Також я здобув досвід від викладачів. Освіта відкрила двері в науковий богословський світ. А завдяки освіті від університету Ендрюса (США) я отримав доступ до багатьох міжнародних баз даних, де можна знайти найактуальніші, останні дослідження.

Попри те, що ви викладач, ви й досі продовжуєте здобувати освіту. Яку?

Зараз я навчаюсь в аспірантурі (теологія) у Національному університеті імені М. П. Драгоманова. Також паралельно навчаюсь на сертифікованій програмі від університету Ендрюса «Е. Уайт та Адвентистські дослідження».

Що досліджуєте зараз?

В основному, пишу дисертацію по книзі Об’явлення. Також іноді пишу сценарії для свого ютуб каналу. Зараз працюю над цілим циклом по 13 розділу книги Об’явлення. Також почав писати сценарії на тему «Закони про святкування неділі», де очу розкрити цю тему історично та екзегетично.

Яким чином підвищуєте свій викладацький рівень? 

Завжди читаю наукові богословські дослідження та літературу. Тримаю руку на пульсі всіх богословських новинок.

Дайте кілька порад людям, які відчувають у собі здатність навчатися. Як їм реалізуватися в цьому, щоб це стало основою для подальшого служіння?

Не тримайте ваші знання в собі, а діліться ними. Створюйте телеграм канали, чи сторінки в соцмережах, чи ютуб канали й там поширюйте свої дослідження. Не зупиняйтесь в здобутті освіти, тому що вчені й посвячені люди дуже потрібні для проголошення істини на професійному та академічному рівні.

Відомо, що на YouTube є ваш канал «Графе – Вникаючи у Святе Письмо». Розкажіть, будь ласка, у чому його особливість? Який напрямок його діяльності, на яку аудиторію він спрямований?

Це канал, де ми з братом Ігорем та дружиною Валентиною публікуємо відеолекції з історії християнства та біблійні дослідження. В основному це лекції по детальному аналізі тексту Святого Письма. Аудиторія – пастори, богослови та любителі глибокого вивчення Слова Божого.

Коли дивишся ваші відео на ютуб каналі, то здається, що вам усе легко й просто вдається. А як насправді, чи багато часу витрачаєте для випуску одного відео? Розкажіть, як «народжується» контент каналу?

Дійсно, дуже багато часу витрачається на створення відео. Потрібно написати сценарій, завантажити в програму «Телесуфлер», тому що ми текст читаємо з суфлера. Записати відео, змонтувати на бюджетному ноутбуці, який періодично зависає. У фотошопі зробити всі необхідні картинки для соцмереж та ютуб каналу. Завантажити в інтернет, написавши опис відео, ключові слова та зробити дуже багато інших деталей.

Які складнощі виникали під час зйомок?

Потрібна людина, щоб контролювала запис. Не завжди дружина може це зробити, тому що всі ми дуже зайняті. Також знімаємо відео на найдешевший фотоапарат. Аудіо записували на бюджетні андроїд-смартфони. Через це доводилось іноді перезаписувати відео чи аудіо, тому що виникали помилки та збої. Запис відбувається не у професійній студії, а у квартирі, де за стіною затаївся сусід з електродреллю та галасливі діти. Через шум деколи переносимо зйомки.

Щоб реалізувати задумане, потрібна група людей, які працюватимуть у цьому напрямку. Розкажіть про команду, з якою втілюєте цей проєкт.

Команда називається «усе сам». Тільки в зйомках допомагають дружина та її сестра Марія, яка проживає з нами. Самостійно переглядаючи відео уроки, я освоїв дві програми для монтажу Adobe Premiere Pro і Adobe After Affects, зробив своїми руками софтбокси (м’яке світло для запису), у фотошопі створюю всі необхідні картинки і т.д. Саме тому, що відео від початку до кінця створюю самостійно, на це йде дуже багато часу.

Як загалом зараз просувається реалізація проєкту? І які плани на майбутнє?

Потрібно сказати, що реалізація просувається дуже повільно, тому що нема часу на нього. Тільки час від часу щось публікуємо, щоб підтримувати існування. В планах є багато цікавих та актуальних циклів лекцій, але це вже після захисту дисертації.

Запитання – Альона Білик