100 тонн друкованих книг привезли на 24-й Форум видавців у Львові. Така кількість заповнила б майже сім вантажних вагонів. Цей форум є найбільшим книжковим і літературним заходом України та Центрально-Східної Європи. На масштабне дійство щороку приїжджають представники українських  видавництв, книгарень, автори та поціновувачі книг.

Ксенія Мацкевич – директор видавництва “Кальварія”: “Я не згодна, коли кажуть, що “українці не читають”. Як і у всіх країнах, є певний відсоток населення, й більше його не буде… Є певна кількість населення, кому потрібне читання в різних його формах: паперове чи електронне, і є люди, яким воно не потрібне.

 “Дуже підвищений зараз інтерес до книжок і художніх і документальних, історичного плану, особливо те, що стосується історії України і трошки ширше. У всьому світі і в Європі і в нас теж нині популярний “нон-фікшн” (не художня література) – це може бути навчальна, бізнесова, розвиваюча література. Це тренд який тримається у світі і тут ми в тренді.”

 Форум видавців об’єднав дві сотні видавництв та авторів з 25-ти країн світу. Організатори підготували для відвідувачів дискусії, дебати, презентації нових книг від авторів і ще близько тисячі мистецьких та соціальних заходів по всьому Львову.

 Людмила Дробина – письменниця: “Я сьогодні тут як автор книги “Історії Люсі Робін”. Дитяча література – це те, що в моєму серці, вона просто народжується, і все. Бачу, що багато зараз книжок і мультиків, які роблять дитину розумною. Моя книжечка направлена на те, щоб із дитини зробити людину, яка буде чемною, розумною,буде вміти поважати, любити”.

 Дмитро Кириченко – директор видавництва “Брайт Букс”: “Чтобы люди читали – надо, чтобы родители что-то делали. Культуру чтения надо воспитывать с детства. Если они [дети] поймают удовольствие от чтения – тогда будут читать, если не поймают – тогда заставить человека читать очень тяжело, он будет смотреть видео, телевизор”.

Чи є сенс купувати паперові книги чи варто змінити їх на електронний формат, а й то перейти на візуальну інформацію?

Ірина Акчуріна – менеджер видавництва “Книгоноша”: “Багато читають в електронному форматі зараз, але якщо книга сподобалась – то обов’язково прийде і купить у друкованому варіанті”.

Читачі таку думку підтверджують і заявляють, що друкований формат книги все одно кращий.

Іванна – читачка: “Нещодавно прочитала статтю, якщо “скролити” (швидко гортати) в Інтернеті – це дуже притуплює пам’ять, тому мені більше подобається читати книгу в класичному, традиційному варіанті”.

Іван – читач: “Електронні книги – це зовсім не то, незважаючи на те, що їх можна взяти з собою, кучу книжок, нецікаво”.

Науковці твердять, що книгу – байдуже, в якому форматі – не замінить ніщо. Вона є основою знання, освіти, науки, цивілізації. Ніколи в історії не читали так багато, як зараз. Мільйони людей мріють отримати бодай початкову освіту і прилучитися до океану можливостей, який дарує книга.

Оксана Туча, Вадим Гунько, Денис Вовк, Львів, “Вісті надії”

image_pdfimage_print
Facebook
Twitter
LinkedIn
In this article:

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist