Опале листя, минулорічний сухостій, повалені дерева та груди сміття. Напередодні Великодня прибирати такі наслідки зими в усіх регіонах України вийшли тисячі представників протестантських конфесій.

Дмитро Матюхін — керівник соціального відділу оргкомітету R500: “Перед праздником Пасхи все стараются навести порядок в своей жизни, навести порядок в своем дворе, в своих жилищах. Поэтому мы приурочили этот праздник, чтобы через уборку территорий, через наведение порядка обратить внимание на чистоту наших сердец”.

Масштабні загальнонаціональні еко-толоки проходили під гаслом “Чисте серце — чисте місто”. Вони охоплювали різні населені пункти України і відбувались у рамках відзначення 500-річчя європейської Реформації.

Дмитро Матюхін — керівник соціального відділу оргкомітету R500: “Этой акцией мы хотели показать, что украинские протестантские церкви способны, у них есть большой потенциал, чтобы в нашем государстве делать что-то одно, что-то общее, и иметь от этого всеукраинский большой результат. Особое внимание к этой акции проявили органы местного самоуправления. И нужно отдельное “спасибо” сказать на местах, когда чиновники снимали свои белые рубашки, надевали ту одежду, в которой становились наряду с христианскими организациями и убирали территорию”.

Ювілей Реформації об’єднав українських протестантів для спільної дії. Це гарний привід зробити щось корисне разом. Ще влітку 2016 року Президент України Петро Порошенко підтримав протестантські церкви своїм указом “Про відзначення в Україні 500-річчя європейської Реформації”.

Павло Унгурян – депутат Верховної Ради: “Українські євангельські церкви — протестанти — хочуть відзначити це свято не лише науковими освітніми, медійними, культурними заходами, але реально змінити світ навколо себе. Змінити [на краще] вулиці, змінити парки, сквери, береги річок”.

Люди доброї волі одягнули рукавички, робочий одяг, взяли до рук реманент і оголосили бій неохайності.

Микола Дробязко – волонтер: “Как сначала зашли, показалось, что и не много мусора. Но потом как начали углубляться, то фронт работ практически необъятный. Разный мусор, бумажки, от сигарет много мусора, от мороженого, разных бутылок”.

Змінювали країну протягом тижня. Свідки події зазначали, що вкотре впевнились: віруючі вміють не лише молитися, а й на працювати на суспільно корисну мету.

Дмитро Матюхін — керівник соціального відділу оргкомітету R500: “Если мы будем жить жизнью своей страны, если мы будем обращать внимание не только на свой дом, не только на свою квартиру или на свой палисадник, а будем обращать внимание на тот город, в котором мы живем, на ту улицу, где мы живем, только тогда мы сможем строить крепкое здоровое общество в нашей стране”.

Порпатись у багнюці — справа не з приємних, зізнаються волонтери. Але до роботи звикли, запевняють, що фізична праця їх не лякає. Груди сміття оперативно перекочовують у сміттєві пакети.

Сергій — волонтер: “Мы хотим быть хорошим примером. Мы как верующие показываем, что мы можем брать на себя инициативу и можем как граждане делать то, что по силам нашим”.

Микола — волонтер: “Ми не можемо стояти осторонь потреб нашого суспільства, і коли ми бачимо нужду, бачимо потребу, ми вирішили допомогти нашому місту стати чистішим. Хочеться, щоб місто було містом щасливих людей”.

Майстрами чистоти стали не лише дорослі, а також і діти. Брати Артур і Арсен отримали наказ від батьків — працювати лише у рукавичках, — і стали до праці.

Артур та Арсен — волонтери: “Ми прийшли сюди, щоб поприбирати, і щоб люди жили у чистоті і порядку”.

Організатори масового прибирання впевнені: головне — власний приклад, результат не забариться! Учасники акції сподіваються, що добрі справи допоможуть їхнім співгромадянам замислитись про потребу реформації самих себе, свого оточення і країни.

Павло Унгурян — депутат Верховної Ради: “Ми закликаємо в цьому особливому році до гасла “Від духовної реформації — до відновлення і відродження України”. Головне, щоб в українців були чисті серця. Головне, щоб в українців було чисте сумління. Й тоді буде набагато чистіше і гарніше навколо нас. І в країні буде стабільність і достаток. Віра в Бога ще ніколи нікого не підводила. Вона, навпаки, призводила до неймовірно успішних наслідків”.

Організатори твердять, що після травневих свят ця соціальна акція набере нових обертів. І нагадують: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!

Валерія Полторацька, Вікторія Михальчук, Ганна Шевченко,
Олександр Мудрак, Олексій Попазов та Сергій Шевченко, “Вісті Надії”

 

image_pdfimage_print
Facebook
Twitter
LinkedIn
In this article:

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist