Генеральний Консул Німеччини в Україні, Вольфґанґ Мьоссінґер, провів круглий стіл із представниками недержавних організацій, які працюють на території Донбасу та отримують фінансову підтримку від Федерального уряду Німеччини. Зустріч провели у Краматорську в офісі Адвентистського агентства допомоги та розвитку. Генеральний Консул представив механізми фінансування і програми німецького уряду та, зокрема, зазначив, чому уряд активно підтримує Україну.

Вольфґанґ Мьоссінґер — Генеральний Консул Федеративної Республіки Німеччини в Україні: “Дві причини. Перша — наша солідарність країні, що захищає свою незалежність, захищає своє рішення направлятися в сторону Європи. І друге — наш особистий інтерес, тому що стабільна і незалежна Україна — важливий елемент стабільності усієї Європи”

Важливим завданням зустрічі стало обговорення питання про можливу співпрацю між проектами гуманітарної допомоги, із захисту прав людини та зміцнення громадянського суспільства.

Анатолій Бегас — президент Адвентистського агентства допомоги та розвитку в Україні: “Ми працюємо в одній площині, ми працюємо на цій території і нам треба об’єднатися в проектах, щоб допомогти людям і ця допомога була якісною, щоб ми могли задовольнити ті потреби, які є сьогодні у людей на цій території”

Благодійні організації на території Донбасу працюють з вимушено переселеними особами, з місцевим населенням: для дітей проводять різноманітні заходи та навчання (комп’ютерний дизайн, гончарні майстерні, фотостудії, шиття та крою), надають гуманітарну та психосоціальну підтримку, допомагають у відновленні будинків.

Анатолій Бегас — президент Адвентистського агентства допомоги та розвитку в Україні: “Ми маємо офіс в Северодонецьку, маємо офіс в Краматорську і в Маріуполі. В кожному із них проводяться проекти допомоги по відновленню будинків, проекти по психосоціальній допомозі, допомога взимку, коли ми допомагали вугіллям чи різними засобами для утеплення. Ці проекти зосереджені на “сірій зоні» тут, у Донецькій і Луганській області, для того, щоб допомогти цим людям, які саме постраждали”.

Тетяна Асланян — керівник Центру психосоціальної реабілітації (Слов’янськ): “Мы работаем уже вот в течении почти двух лет и видим, что симптоматика последствий травмы войны – она есть. Она есть и у родителей, она есть и у детей. И это не первычние запросы, с которыми обращаются к нам клиенты. То есть для того, чтобы понять и быть полезными в восстановлении психологического здоровья детей и их родителей, нам нужны длительные отношения. Вот уникальность нашего проекта, который мы реализуем с помощью финансирования немецкого правительства и “Мальтийской службы помощи в Украине” заключается именно в этом”

о. Василь Іванюк – директор благодійного фонду “Карітас Краматорськ”: “Ми надали допомогу 20 тисячам 134 особи — отримали допомогу на суму 15,5 млн грн — це те, що пішло для людей. Крім того зараз працюють проекти Папської допомоги — роздаємо брекети в буферній зоні Луганської області і продуктові набори. Ми роздаємо 3.5 тисячі наборів у буферній зоні Донецької області”.

Загалом з 2014 року Німецький уряд виділив близько 50 мільйонів євро для гуманітарної допомоги Донбасу. За цей час реалізували більше ста проектів — відновлення будинків, із захисту прав місцевого населення та переселенців.

Вікторія Михальчук, Олександр Чебан, Донеччина, “Вісті Надії”

 

image_pdfimage_print
Facebook
Twitter
LinkedIn
In this article:

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist