Притча про багача і Лазаря й віра у пекельні муки
Бог одних від початку обрав на спасіння, інших на загибель?
Що при Другому пришесті буде з людьми, які не мали змоги почути про Божу істину?
Молитва у Дусі Святому і говоріння іншими мовами
Яку музику любила Еллен Вайт?
Чи заповідає апостол уживання вина?
Апостол проти лжевчителів
Что такое адвентистская музыка
Навигация по сложному ландшафту глобальных отношений
Годичное совещание пасторов Восточно-Днепровской конференции утвердило план работы на 2024 год
На Закарпатті польова школа об’єднала 70 лідерів слідопитів з усієї України
Навчальним квестом слідопити Дніпра відзначали 73-ю річницю всесвітнього руху слідопитів

У документі, опублікованому на сайті Міністерства освіти і науки України, повідомляється про діяльність дорадчого органу протягом року.

Відповідно до плану діяльності Громадської ради, відбулося сім засідань Громадської ради, з них — три виїзні.

Під час засідань розглянуто, зокрема, такі питання порядку денного:

  • щодо забезпечення духовно-морального виховання у закладах дошкільної освіти;
  • про стан викладання предметів духовно-морального спрямування у 2018/2019 навчальному році;
  • питання протидії булінгу у закладах освіти;
  • щодо забезпечення духовно-морального виховання у системі закладів позашкільної освіти;
  • про хід підготовки навчально-методичних комплексів з «Основ християнської етики», «Біблійної історії та християнської етики», «Християнської етики в українській культурі»;
  • про результати Всеукраїнських конкурсів «Юні знавці Біблії», «Знавці Біблії», «Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування» та Всеукраїнського учнівського турніру юних філософів та релігієзнавців;

Виїзні засідання відбувалися у форматі круглих столів, присвячених питанням викладання предметів духовно-морального спрямування.

Важливими віхами у діяльності Громадської ради стали затвердження нової редакції положення про неї (наказ МОН від 14.02.2019 №193), затвердження нового складу Громадської ради (наказ МОН від 24.04.2019 №552) та обрання її керівництва.

За сприяння Громадської ради впродовж 2019 р. відбулися фінальний етап Всеукраїнського учнівського турніру юних філософів та релігієзнавців (с. Зарваниця, 13-16 травня), всеукраїнська літня школа для педагогів курсів духовно-морального спрямування загальних середніх та дошкільних закладів освіти (м. Вижниця Чернівецької області, 30 червня – 11 липня), надано підтримку у проведенні проекту-конкурсу «Моя Батьківщина — очима дітей етносів України», ініційованого ГО «Вірменське товариство культурних зв’язків АОКС-Україна». Представники Громадської ради брали участь у паломництві для освітян у м. Бердичіві 23 жовтня поточного року.

Впродовж 2019 р. члени Громадської ради брали участь у підготовці проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту» до розгляду у другому читанні, проекту Закону України «Про дошкільну освіту», в опрацюванні проекту Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки. Членами Громадської ради надано пропозиції до проекту Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (реєстр. №1055), проекту Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, Державного стандарту базової середньої освіти, Умов прийому до закладів вищої освіти України у 2020 році, Плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки та Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України.

Члени Громадської ради брали і беруть активну участь у роботі Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту та Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами. Крім того, у поточному році Громадської радою внесено пропозиції щодо формування персонального складу вказаних Комісій у зв’язку з необхідністю затвердження їхнього нового складу.

Довідка

До складу Ради входять представники релігійних об’єднань — членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Метою її діяльності є створення ефективних організаційних та правових умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, забезпечення відкритості діяльності Міністерства освіти і науки України, врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання його рішень, сприяння всебічному забезпеченню свободи совісті та подальшої гармонізації державно-конфесійних відносин в галузі освіти, підтримання постійного діалогу із Церквами та релігійними організаціями, більш ефективного використання їхнього потенціалу у виховному процесі.

Джерело: mon.gov.ua

image_pdfimage_print
Facebook
Twitter
LinkedIn
In this article:

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist