Існують кілька наукових фактів, які обумовлюють появу сонливості під час дощу.
- Перед дощем знижується атмосферний тиск, що призводить до уповільнення серцебиття, а отже до зменшення притоку кисню у тканини. Та, якщо більшість органів на незначне зменшення кількості кисню реагують нормально, то для мозку це помітно і його активність знижується. Цей самий ефект трапляється, коли людина довго перебуває у зачиненому приміщенні без притоку свіжого повітря – починається сонливість.
- Вдень сонячне світло блокує продукування гормону мелатоніну, який є так би мовити нічним гормоном, саме тому йде збій біологічного годинника людини.
- Під час дощу з`являється особливий аромат повітря: дощ вимиває рослинні масла та змішує їх із геосміном, речовиною яка виробляється бактеріями та є ароматом землі. Саме тому цей аромат повітря після дощу є релаксуючим і теж спричиняє сонливість.
- Озон після грози також впливає на поліпшення сну.
- І нарешті монотонний звук дощу, те як падають краплини – це дуже релаксуючий шум, який ще називають рожевим шумом. Шум дощу лунає в діапазоні від 20 Гц до 20 тис Гц. Такий шум знижує активність мозку саме тому покращує сон людини.
Таким чином, дощ має добрий вплив на здоров`я людини, особливо на нервову систему. Тож, якщо вас клонить у сон на дощ, і є час – не варто йти проти свого організму – відпочиньте та наберіться сил!
Джерело – angelia.ua