Притча про багача і Лазаря й віра у пекельні муки
Бог одних від початку обрав на спасіння, інших на загибель?
Що при Другому пришесті буде з людьми, які не мали змоги почути про Божу істину?
Молитва у Дусі Святому і говоріння іншими мовами
Яку музику любила Еллен Вайт?
Чи заповідає апостол уживання вина?
Апостол проти лжевчителів
Что такое адвентистская музыка
Навигация по сложному ландшафту глобальных отношений
Годичное совещание пасторов Восточно-Днепровской конференции утвердило план работы на 2024 год
На Закарпатті польова школа об’єднала 70 лідерів слідопитів з усієї України
Навчальним квестом слідопити Дніпра відзначали 73-ю річницю всесвітнього руху слідопитів

На цьому тижні на сайті Церкви адвентистів сьомого дня в Україні опублікували інтерв’ю із керівником Відділу суспільних зв’язків і релігійної свободи Адвентистської церкви в Україні Максимом Крупським, в якому він розповідає про організаційні та інші моменти участі адвентистів у Дні подяки в Києві 23 вересня. Відповідаючи на запитання, чи є участь наших віруючих в цьому міжконфесійному святі підтримкою екуменізму, Максим розповідає про мету заходу, атмосферу, яку намагаються створити організатори, про те, чи можливо у наш час нести вістку Євангелія без дружнього спілкування з людьми, в тому числі віруючими інших церков, а також про мудрий підхід при розповсюдженні місіонерської літератури. Звучать відповіді на запитання про ставлення інших протестантів до нашого вчення, у тому числі до дотримання суботи, а також про те, чи можна ототожнювати День подяки із небіблійним днем спокою, встановленим католицькою церквою.

Продовжуючи цю тему, ми розповідаємо ще про деякі нюанси підготовки та участі в цьому заході, а також знайомимо читача із коментарем керівника Адвентистської церкви в Україні Станіслава Носова.

Отже, що відомо про ті види служіння, які презентують на святі адвентисти?

Літературний євангелізм. Адвентистські книги можна буде подарувати відвідувачам свята після особистого знайомства і спілкування з цими людьми. Серед таких книг, як вже зазначалося, буде книга «Дорогами Реформацїї», у якій йдеться про історичний шлях протестантських церков і про те, що Бог очікує від них сьогодні.

Медико-місійний євангелізм. У павільйоні під вивіскою «Adventus харчування» адвентисти планують розповідати про здоровий спосіб життя, представлять літературу на цю тему, а також продукцію здорового харчування. Зокрема — соєві продукти, спеціальні булочки, печиво та багато іншого, що не шкідливе, а корисне для здоров’я.

Молитовне служіння. В адвентистському молитовному наметі з ранку до вечора будуть чергувати пастори. Вони будуть молитися разом з людьми, зможуть записати їхній номер телефону, адресу, щоб продовжити спілкування.

Музичне служіння. Серед виступаючих — адвентистський духовий оркестр, хористи, співачка Оксана Козунь, дитячі музичні колективи та інші.

Навчання. Гостям свята адвентисти запропонують спеціальні уроки з питань здоров’я, запросять записатися на уроки з вивчення Біблії.

Наочні посібники. Планується встановлення надувного макету істукана з 2-го розділу книги Даниїла, на прикладі якого пояснюється виконання біблійних пророцтв.

Інформаційну підтримку події надасть телеканал «Надія», який, за словами служителів, дивляться не тільки адвентисти, але й представники інших церков. 

Чи є у подібних видах служіння під час Дня подяки небезпека ступити на територію екуменізму, як побоюються деякі члени церкви? Коментує керівник українських адвентистів Станіслав Носов:

— Екуменічний рух — це прагнення об’єднатися разом, жертвуючи своїми принципами, поступаючись своїм віровченням. Ми таку мету не ставимо. У нас зовсім інша мета — спілкування, дружба, можливість засвідчити про свою віру. У цьому спільному заході у нас є можливість розповісти як гостям свята, так і його організаторам про наші переконання. І ми в жодному разі не маємо наміру поступатися своїми принципами.

Спілкуючись з багатьма протестантами, приємно чути, що вони дивляться телеканал «Надія», і він їм подобається. Знаєте, яка їх найулюбленіша програма? «Зустріч суботи». Я був у захваті, це говорять не адвентисти! На святі подяки наш телеканал буде вести зйомку, інші конфесії зможуть стежити за подією завдяки телеканалу «Надія». Я в цьому бачу ті можливості, які відкриває нам Господь. Це не екуменічне об’єднання, а можливість у спілкуванні розповісти людям про Ісуса Христа і про принципи, записані у Святому Письмі.

— Українцям День подяки не знайомий. Чи засноване це свято на Біблії?

— У протестантських церквах є особливе служіння — Свято Жнив, як ми його називаємо, або день подяки за врожай. Це свято завжди проходило у біблійні часи. В Ізраїлі був особливий день, коли дякували за перший сніп, а потім — коли дякували за весь зібраний урожай. Варто зазначати, що у контексті символіки, яка вказує на майбутні події, це свято не втратило свого пророчого значення, тому що воно вказує на Царство Боже, яке ще не настало, але настане лише після Другого приходу Христа. Тому ми вдячні Богу не тільки за врожай продуктів, але і за те спасіння, яке Він нам дає.

— Серед виступів мотиваційних ораторів заявлені голлівудський актор і боксер. Деякі члени церкви питають, чому б не запросити не світських зірок, а відомих адвентистських проповідників.

— Ми запрошували наших спікерів, і організатори Дня подяки були абсолютно не проти цього. Але це повинні були бути справді відомі люди, які багато зробили для суспільства, чиї заслуги були б визнані. Ми переписувалися з відомим американським хірургом-адвентистом Беном Карсоном. Ми також запрошували адвентиста — капелана Сенату США. Але, на жаль, ці обидва спікери виявилися настільки зайняті, що не змогли до нас приїхати. Тому на заході виступатимуть спікери, які є представниками інших протестантських церков. Від імені Ради євангельських протестантських церков України просили спікерів не озвучувати жодних доктринальних питань, і вони обіцяли, що не будуть цього робити. Спікери розповідатимуть про те, ким вони були в минулому, коли вели гріховний спосіб життя, і ким стали, коли зустрілися віч-на-віч з Ісусом Христом. Скажуть про молитву, читання Біблії, тобто про суто християнські принципи, які важливі для кожної людини. Але не про доктрини, в яких різні церкви мають різні уявлення. І вони запевнили, що крім як про Христа, і Того  розп’ятого, як писав апостол Павло, говорити не будуть. Я вважаю, це важливий момент.

— Чи можна вважати участь адвентистів у проведенні Дня подяки в неділю святкуванням католицького дня спокою?

— Коли ми на Раді протестантських церков обговорювали питання проведення свята, там беруть участь не тільки адвентисти, але й месіанські євреї, і ще декілька конфесій, які проводять богослужіння в суботу. А неділя для рядових громадян — просто зручний вихідний день. Якщо б захід був у суботу, то ми всі були б зайняті в наших молитовних будинках, на служіннях, а в неділю ми вільні для проповіді Євангелія. Вісниця Божа завжди рекомендувала використовувати вихідні дні для місійної діяльності, вона навіть пише, що коли будуть перші звістки про указ про недільний день, ми не повинні демонстративно працювати у цей день, але можемо використати його для проповіді Євангелія. Пророк Божий говорить: використовуйте можливості, зручні для людей, щоб розповісти їм про Христа. Тому ми використовуємо цей вихідний день, неділю, щоб поділитися з людьми вісткою про любов Божу до людства і про Його скорий прихід. Я бачу в нашому служінні під час Дня подяки особливе благословіння, коли ми зможемо розповісти людям про Бога.

Підготували Гнат Мєрєнков,
Максим Балаклицький

image_pdfimage_print
Facebook
Twitter
LinkedIn
In this article:

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist