Молодіжна адвентистська громада LED запрошує одеситів та гостей міста

Молодіжна адвентистська громада LED запрошує одеситів та гостей міста

Розповідає Максим Давидюк, один із керівників громади.

Розкажіть, чому обрали для громади назву «LED»?

Тому що значення просте – світло. Ми хочемо бути світлом, яке буде світити яскраво, по-сучасному, не сумно, не понуро, духовно та підбадьорливо.

Розкажіть історію створення громади?

Стартували 23 лютого 2019 року – почали проводити перші зустрічі. До цього протягом року планували, думали над концепцією, визначали, що для цього потрібно. Хотілося змінити формат суботнього служіння та ставлення до нього. Ця ідея з’явилася у мене в голові ще п’ять років тому. Та через брак ресурсів утілити вдалося тільки минулого року. Вирішили обрати назву для громади, тобто ніби створити свій бренд, щоб люди краще запам’ятовували. До прикладу, коли чуємо про кока-колу, то одразу розуміємо про що йде мова – про газований напій, який має конкретний колір та смак. І не треба пояснювати, тому що це широко відомий бренд. По-друге, будь-яка назва має посил, у нашому випадку – світло. Цю назву в майбутньому можна пов’язати з безліччю різноманітних проектів, які плануємо організувати. Наприклад, LED-health, LED-фітнес. По-третє, назва для привернення уваги, щоб люди асоціювали конкретно з церквою.

Чи багато молодих людей відвідують служіння?

На ранковому служінні зазвичай присутні близько сорока молодих людей. На вечірні приходять значно більше – десь до сотні.

Які наразі є результати вашої діяльності?

Молодь захотіла служити: та молодь, яка була раніше в церкві. Майже всі вони беруть активну участь у ранкових служіннях чи вечірніх. Молоді люди, які не є адвентистами зазвичай приходять до нас на вечірні зустрічі. Нам вдалося об’єднати молодь для спільного служіння. І завдяки цьому бачимо особисту ініціативу, адже часто підходять із новими пропозиціями. Це мотивує далі служити у цьому напрямку. Також до церкви повернулась молодь, яка раніше пішла з різних причин. Навіть ті, хто більше семи років не відвідували служіння. Якщо порахувати, то таких було близько десяти людей. Хочу розказати один досвід. Одна дівчина майже не ходила до церкви, хоча була хрещена. До того, як ми організували молодіжну церкву, чоловік цієї дівчини не був адвентистом. Ми запросили їх і вони прийшли на служіння. Протягом трьох субот вони відвідували зустрічі й після цього сказали, що не пропустять жодного служіння. Чоловік приходив сам, навіть коли дружина була в іншому місті. Цього року від уклав заповіт із Господом. Бог справді дивовижний!

Що на вашу думку, церква може зробити, щоб зацікавити молодь?

На мою думку, потрібно проводити різноманітні програми для молоді. На жаль, коли ми дивимося як щось роблять інші конфесії (до прикладу концерти), і порівнюємо, то в адвентистів усе якось похмуро. Тому молодь обирає щось яскравіше. Інші, на відміну від нас, роблять якісний продукт – пишуть якісні пісні, вірші. Нам цього не вистачає. Прогресивні люди полюбляють якісно виконану роботу. Ніхто не хоче приходити у занедбаний молитовний будинок чи на концерт з низьким рівнем підготовки. Якість має дуже важливе значення.

Другий аспект – це особистий контакт, дружба за межами церкви. Не потрібно обмежуватися словами «привіт і бувай», що є частим явищем серед молоді – кожний живе своїм життям. Так не має бути! Потрібно проводити час разом у хорошому колективі. Це все, чого зараз так не вистачає молоді.

Найважливіший пункт, який має вагоме значення – це особисті духовні взаємини з Богом. Особистий контакт із Богом кожної людини, яка відвідує нашу церкву. Це обов’язок кожного адвентиста, і кожного, хто називає себе християнином. Бог буде впливати на інших, використовуючи посвячених, духовних людей. Ми не можемо доторкнутися до чийогось серця, якщо у власному не буде місця для Бога. Молодь буде завершувати служіння проповіді євангельської вістки на землі ще з більшою силою.

Запитання – Євгеній Семеняк

image_pdfimage_print
close
Підпишіться та приєднайтеся до 104 інших підписників.