Притча про багача і Лазаря й віра у пекельні муки
Бог одних від початку обрав на спасіння, інших на загибель?
Що при Другому пришесті буде з людьми, які не мали змоги почути про Божу істину?
Молитва у Дусі Святому і говоріння іншими мовами
Яку музику любила Еллен Вайт?
Чи заповідає апостол уживання вина?
Апостол проти лжевчителів
Что такое адвентистская музыка
Навигация по сложному ландшафту глобальных отношений
Годичное совещание пасторов Восточно-Днепровской конференции утвердило план работы на 2024 год
На Закарпатті польова школа об’єднала 70 лідерів слідопитів з усієї України
Навчальним квестом слідопити Дніпра відзначали 73-ю річницю всесвітнього руху слідопитів

Розповідає Микола Каганюк, директор черкаської християнської школи.

Черкаська християнська приватна школа “Оазис Надії” вже має статус гімназії. Тут фігурує сім шкільних класів та три групи садочка. Нараховано близько 30 працівників. За шість років життя школи змінилося три директора. Нині керує Микола Каганюк. 

Як довго керуєте християнською приватною школою «Оазис» та з якими першими труднощами зіткнулися?

Я працюю в школі вже 2 роки. Перші труднощі – брак коштів, відсутність приміщень та натягнуті стосунки  між школою і громадами.  

Скільки зараз навчається дітей? 

Сьогодні ми маємо 72 учня в школі, та 64 вихованця в садочку.  

Які умови для навчання? 

Наші класи знаходяться в приміщенні молитовного будинку, тому ми виходимо з того що є. Старші класи (по 5-6 учнів) в менших кімнатах. Молодша школа (12-16 учнів) в більших кімнатах, але нам катастрофічно не вистачає простору. 

Другий клас в нас унікальний: протягом навчального року кожної п’ятниці ми виносимо з нього парти, бо в суботу тут проводять дитячу суботню школу. В неділю парти повертаються на свої місця і чекають на своїх господарів. 

В нас є дитячий та спортивний майданчик, зелений газон. 

Особливих умов для вступу не має. Попередньо адміністрація та психолог знайомиться з батьками та майбутнім учнем. Якщо під час співбесіди батьки  проявляють зацікавленість нашими умовами, приймають наші правила і готові до співпраці, ми йдемо з ними далі. Ми не ділимо дітей на віруючих чи не віруючих, на здорових чи особливих, на розумних чи не дуже. Нам головне, щоб батьки і дитина були готові розвиватися інтелектуально і духовно.

Які особливості навчальної програми?

Навчальна програма ідентична державній, але на кожному уроці ми намагаємося вкраплювати християнські погляди. Ми будуємо теми уроків так, щоб вони ставали христоцентричними, знайомили дітей з Творцем та Його істиною.

Які є переваги навчання в християнській школі? 

Відсутність проблем з шкідливими звичками, невелика наповнюваність класів, духовне зростання через спільні молитви, спільне служіння, довіра та взаємоповага, акцент на біблійних цінностях, тісне і дружнє спілкування з батьками. 

Як карають учнів в християнській школі?

Найстрашніше покарання – це зустріч з директором або завучем. А ми в свою чергу через дружнє спілкування намагаємося достукатися до совісті дитини, якщо не допомагає, долучаємо до процесу батьків. Вчителі знають, що, як би не провинилася дитина, при всіх забороняється принижувати її гідність та самооцінку. 

Які позакласні програми організовуєте для дітей?

Ми регулярно проводимо загальношкільні лінійки, екскурсії, олімпіади, вікторини, благодійні ярмарки та тематичні свята. Були з святковою програмою в будинку для дітей інвалідів. 

Як реагують батьки, що школа знаходиться в приміщені церкви?

Абсолютно нормально. В цьому є переваги, тому що свідомо чи ні, але батьки різних конфесій і не церковні батьки, приводячи своїх дітей до школи переступають поріг нашої церкви. На загальних святах всі батьки знаходяться в залі для богослужінь. Свій вплив має також і книжковий центр. Взагалі проблем з цим ніколи не виникало. 

Чи планує школа розширюватись? 

Школа повинна розширюватися! Нам немає куди садити дітей. Дуже дякую за розуміння та підтримку виконавчого комітету ДК в питанні розширення. Ми плануємо побудувати третій поверховий корпус. Зараз працюємо над проектом та дозвільною документацією. Це просто крок віри, тому що потрібних коштів на будівництво в нас немає.  

Які є досягнення серед учнів та вчителів?

Наші учні щороку повертаються з всеукраїнської олімпіади з призовими місцями, вчителі проходять курси підвищення кваліфікації.

Як часто змінюється штат вчителів? Чи є потреба в кадрах?

Зміна кадрів відбувається лише з поважних та приємних причин: декретна відпустка та заміжжя з виїздом за кордон. Суттєвих проблем з кадрами сьогодні немає. Шукаємо вчителя математики, фізики та вчителя англійської мови.

Питання – Аліна Кожух

image_pdfimage_print
Facebook
Twitter
LinkedIn
In this article:

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist