Під час круглого столу «Як реалізувати інтереси віруючої аудиторії у системі суспільного телерадіомовлення», що пройшов у столиці, представники медіа та християнських організацій обговорили можливості реалізації інтересів християн різних конфесій у системі НСТУ — Національної суспільної телерадіокомпанії України. Загалом для задоволення соціальних потреб населення до керівного органу – Наглядової ради НСТУ – входять представники дев’яти громадських об’єднань та асоціацій.
Руслан Кухарчук — президент асоціації “Новомедіа”: “Основна специфіка суспільного телерадіомовлення взагалі полягає у тому, що суспільство має контролювати редакційну політику, контент і зміст всього телевізійного і радійного [продукту] цієї суспільної телерадіокомпанії”.
Юлія Коломоєць — медіа-експерт, консультант з корпоративних комунікацій: “Це зараз ще наше суспільство не знає про те, що у нього є можливість мати такий майданчик, де суспільство буде ставити питання і саме на нього відповідати, і шукати відповіді. Але коли суспільство про це дізнається, у нього з’являться дуже високі очікування від суспільного мовника”.
Експерти, представники релігійних кіл, державні та громадські діячі підтримали думку, що потрібно внести зміни до закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та включити до складу Наглядової ради представника від різних християнських деномінацій. Таку особу, як вважають учасники круглого столу, може запропонувати Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій.
Олег Гавриш — редактор-ведучий програм “Перша шпальта”, канал UA:Перший: “Если христиане действительно ведут себя правильно, я считаю, что в большинстве случаев им есть о чем рассказать и есть что показать, то это все будет соответствующим образом освещаться. То есть важно, чтобы человек, который пришел (почему нужен этот человек в совете), чтобы человек, который пришел — он следил бы за соблюдением этих элементарных стандартов”.
Ідеї, з чого можна почати висвітлення християнських поглядів на Суспільному — вже є. Так само як і продовжують працювати ті програми, які вже транслюються на UA:Першому — каналі, що стане основою для формування Суспільного телерадіомовлення.
Сергій Тарасенко — ведучий програми “Світло”: “Представники всіх релігій говорять про своє ставлення, своєї релігії в тому числі, і як людини до тих проблем, з якими стикаються люди в повсякденному житті. Тема там, гроші, наприклад — як до них правильно ставитися, сімейне насильство… Дуже багато було тем”.
Максим Балаклицький — редактор служби новин Медіа Групи “Надія”: “Така теза може бути: усі церкви в Україні є реформованими, причому не один раз. Причини, шляхи, форми, результати цих реформ. Тобто показати, що насправді церква і релігія — це і гнучка річ, і водночас, можливо, в силу своєї отакої традиційності вона може бути як гальмом якихось перетворень, а з іншого боку може бути і здоровим глуздом. Нам кажуть: є реформа! І так само не менш, можливо, кваліфіковані, досвідчені і пасіонарні люди виходять і кажуть: давайте осмислимо [запропоновану] реформу”.
За результатами обговорень ухвалили відповідну Резолюцію з пропозицією ухвалити зміни до законодавства і включити до Наглядової ради НСТУ уповноваженого представника від різних деномінацій.
Вікторія Михальчук, Владислав Маковецький, Київ, “Вісті Надії”
Читайте також:
“Медіаленд”: яким має бути якісний дитячий медіаконтент? (ВІДЕО)