Притча про багача і Лазаря й віра у пекельні муки
Бог одних від початку обрав на спасіння, інших на загибель?
Що при Другому пришесті буде з людьми, які не мали змоги почути про Божу істину?
Молитва у Дусі Святому і говоріння іншими мовами
Яку музику любила Еллен Вайт?
Чи заповідає апостол уживання вина?
Апостол проти лжевчителів
Что такое адвентистская музыка
Навигация по сложному ландшафту глобальных отношений
Годичное совещание пасторов Восточно-Днепровской конференции утвердило план работы на 2024 год
На Закарпатті польова школа об’єднала 70 лідерів слідопитів з усієї України
Навчальним квестом слідопити Дніпра відзначали 73-ю річницю всесвітнього руху слідопитів

У Полтавській державній аграрній академії 29 березня відбувся Десятий Всеукраїнський науково-практичний семінар «Актуальні питання всесвітньої історії та методики їх викладання. До 500-ліття Реформації в Європі». Семінар готувався згідно Указу Президента України «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації» щодо «проведення у навчальних закладах тематичних заходів з висвітлення історії Реформації».

Співорганізаторами семінару виступили міжфракційне депутатське об’єднання при Верховній Раді України «За духовність, моральність та здоров’я України», Полтавська обласна державна адміністрація, Полтавська державна аграрна академія, Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Українська асоціація релігієзнавців, Міжнародна християнська організація «Mission Euroasia» і Полтавський обласний міжконфесійний комітет із відзначення 500-річчя Реформації в Європі. За матеріалами семінару видано збірник наукових праць «Епоха Реформації та сучасна Україна», до якого увійшли 34 публікації українських вчених.

Саме Реформація сприяла перекладу Біблії національними мовами. Завдяки Реформації Святе Письмо постало перед християнами у своєму чистому вигляді без доповнень і корекцій, які вносили до Його витлумачення Отці Церкви і християнські Собори першого тисячоліття. Реформаційний модерн знайшов свої чітко визначені принципи у часи Просвітництва. Він не зняв пануючу в світогляді Середньовіччя ідею теоцентризму, але змінив її так, що через можливість вільного вивчення біблійних текстів відкрив шлях до домінування принципу раціоцентризму.

Формат семінару — доповіді та інтерактивна панель диспутантів. На пленарному засіданні доповідав професор М. Черенков, доктор філософських наук, з темою «Український протестантизм у системі суспільно-політичних координат». Також була цікава доповідь професора М. Балаклицького, доктора наук із соціальних комунікацій. Його тема «Реформаційні ідеї ХVI століття і сучасний медіапростір України». Доктор філософських наук, професор, декан історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка П. Кравченко виступив із темою «Протестантський дух свободи у філософії Г. Гегеля». Доцент Ю. Вільховий, кандидат історичних наук чудово розповів про протестантизм і Реформацію у контексті розвитку європейської цивілізації.

Про епоху Реформації і сучасну Україну говорили на науково-практичному семінарі у Полтаві

Директор Інститут соціальних капеланів С. А. Найдьонов прочитав лекцію для студентів ІІІ курсу інженерно-технологічного факультету на тему «Від Реформації віри до Революції гідності». Кандидат педагогічних наук, автор багатьох навчальних посібників з природознавства З. М. Хитра підготувала для освітян Полтави цікаву лекцію на тему «Педагогічні цінності в контексті християнської та гуманістичної парадигм освіти».

Кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України О. Л. Львова виступила на інтерактивній панелі в українському державно-правовому контексті. Закінчився семінар цікавою екскурсією по аграрній академії, яку організував лауреат двох академічних премій, заслужений винахідник України, доцент В. М. Самородов.

Символічно, що семінар проходив у Полтавській державній аграрній академії, на території якої з 1861 до 1918 року була розташована Полтавська духовна семінарія. У бібліотеці семінарії зберігалося видатне Пересопницьке Євангеліє, на якому присягають на вірність українському народові наші Президенти.

Джерело: pdaa.edu.ua

 

image_pdfimage_print
Facebook
Twitter
LinkedIn
In this article:

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist