Озброєння за пророцтвами Біблії та сучасний його стан

Володимир Чернюк

Озброєння за пророцтвами Біблії та сучасний його стан

Подано порівняльний аналіз видів зброї, описаних Біблією, з відомими зразками сучасних озброєнь. Зіставлено наслідки їх дії. Виявлено, що інформація про військову техніку, котра викладена в пророцтвах Біблії 1,9-2,8 тисяч років тому, узгоджується з технічними характеристиками новітнього озброєння та його впливом на довкілля. Здійснення тисячолітніх пророцтв свідчить про автентичність і достовірність Святого письма.

Вступ. З розвитком науки та технологій людство винаходить і продукує все новіші й досконаліші види зброї. За висловами політиків ці припаси потрібні державам для оборони та стримування ймовірних противників від нападів [1]. Одначе. сучасна воєнна техніка часто стає засобом масового вбивства мирних людей [2]. Біблійна моральність [3] засуджує такий стан речей. Біблія [4], котра достовірно описує будову Космосу [5] та його трансформацію, змалювала сучасні нам види озброєння та повідомила, що настане час свідомого перетворення їх людством у знаряддя мирної праці.

Мета статті: показати, що Біблія є достовірним джерелом інформації.

“Хвости, подібні до скорпіонових”. Іван Богослов у кінці І ст. н. е., використавши відомі йому аналогії, так описав один з видів військової техніки майбутнього: “7 А вигляд сарани був подібний до коней, на війну приготованих; а на головах у неї ‑ немов би вінки, подібні на золото, а обличчя її ‑ немов людські обличчя. 8 І мала волосся ‑ як волосся жіноче, а її зуби були ‑ немов лев’ячі. 9 І мала вона панцери, немов панцери залізні; а шум її крил ‑ немов шум колесниць, коли коней багато біжить на війну. 10 І мала хвости, подібні до скорпіонових, та жала” (Об’явлення 9.7-10). На думку деяких зарубіжних проповідників це опис сучасних військових гелікоптерів (рис. 1).

Рис. 1. Гелікоптери Ансат Казанського вертолітного заводу, (Росія, світлину взято з сайту http://igor113.livejournal.com/644030.html)

Пророк Йоіл, за 800 років до н. е. [6, с. 288, 358], подібно представив цю техніку: “4 ніби коні, гарцюють вони, наче ті верхівці! 5 Як гуркіт військових возів, вони скачуть гірськими верхів’ями” (Йоіл 2.4-5), (рис. 2).

Рис. 2. “Як гуркіт військових возів, вони скачуть гірськими верхів’ями” (Йоіла 2.5)

Рятунку від нього нема. Грізну воєнну техніку народу прийдешніх днів Йоіл, 2800 років тому, описав так: “3 Перед ним пожирає огонь, і палахкотить за ним полум’я! Земля перед ним, як еденський садок, а за ним ‑ опустіла пустиня, і рятунку від нього нема!” (Йоіл 2.3). Ймовірно, що тут змальовано наслідки дії ядерної зброї.

“Втече від них смерть!” Нам, цивільним людям, поки що, не відомі пристрої, дія котрих описана нижче: “3 А з диму на землю вийшла сарана, і дано їй міць, як мають міць скорпіони земні. 4 І наказано їй, щоб вона не шкодила земній траві, ані жадному зіллю, ані жадному дереву, але тільки тим людям, які на чолах не мають печатки Божої” 5 І було дано їй, щоб їх не вбивати, але мучити п’ять місяців; а мука від неї, як мука від скорпіона, коли вкусить людину. 6 І в ті дні люди смерти шукатимуть, ‑ та не знайдуть її! Померти вони захотять, ‑ та втече від них смерть!…” (Об’явлення 9.3-6).

До прикладу, воднева бомба під час вибуху заражає на кілька років радіоактивними речовинами територію, радіус якої близький до 7 км. Проте, коротко, в порівнянні з ядерним вибухом, триває радіація після застосування нейтронної бомби. За твердженням її творців, до епіцентру вибуху можна безпечно наблизитися вже через дванадцять годин.

Через вікна пролазять, як злодій. Пророк Йоіл порівняв дію зброї майбутнього з міцним народом: “6 Народи тремтять перед ним, всі обличчя поблідли. 7 Як лицарі, мчаться вони, немов вояки вибігають на мур, і кожен своєю дорогою йдуть, і з стежок своїх не позбиваються, ‑ 8 не пхають вони один одного, ходять своєю дорогою битою, а коли на списа упадуть, то не зраняться. 9 По місті хурчать, по мурі біжать, увіходять в доми, через вікна пролазять, як злодій. 10 Трясеться земля перед ним, тремтить небо, сонце та місяць темніють, а зорі загублюють сяйво своє” (Йоіл 2.6-10). Такою нездоланною для незахищеної людини є радіація. Знищити її, чи змінити напрямок розповсюдження, неможливо. Вона проникає у будівлі крізь двері та вікна. Ядерний вибух, супроводжується сліпучим спалахом, потужною ударною хвилею й утворенням пило-газової хмари, котра екранує сонце, місяць і зорі.

“Зброєю будуть палити огонь”. Устами пророка Єзекіїля, котрий жив на межі сьомого та шостого століть до н. .е [6, с. 324;  7, с. 163], Творець повідомляє: “9 І повиходять мешканці Ізраїлевих міст, і накладуть огонь, і палитимуть зброю та щитка й щита, лука та стріли, і ручного кия та ратище, і будуть ними палити огонь сім років. 10 І не будуть носити дров з поля, і не будуть рубати з лісів, бо зброєю будуть палити огонь” (Єзекіїля 39.9-10). В часи пророка Єзекіїля цей текст сприймали дослівно. Генрі Геллей, основна творча діяльність якого припадає на першу половину двадцятого століття, тлумачить його так само [6. с. 334]. Втім, поглянемо на обладунки колишнього європейського піхотинця (рис. 3) або азійських кіннотників (рис. 4). На скільки років вистарчить для палива зброї цих воїнів?

Рис. 3. Європейський піший воїн

Якщо слова пророка Єзекіїля подати сучасною технічною мовою, то вони будуть звучати так: при роззброєнні люди демонтують ядерні боєголовки стратегічних (рис. 5 і рис. 6) і тактичних ракет і заправлять ними твели (рос. тепловыделяющие элементы ‑ твэлы) ядерних реакторів (рис. 7; рис. 8) атомних електростанцій (АЕС) і будуть продукувати електричну енергію, котрої вистарчить, щоб сім років забезпечувати усі енергетичні потреби ізраїльтян.

Рис. 4. Азійська кіннота

А скільки років можна палити зброєю, зображеною на рис. 5 і рис. 6, якщо на січень 2012 р. у світі налічувалось біля 19 тис. ядерних боєголовок?

Рис. 5. Міжконтинентальна балістична ракета SS-18 SATAN в музеї ракетних військ стратегічного призначення (місто Первомайськ, Миколаївської області, Україна; світлину взято з сайту http://an-3.livejournal.com/318051.html)

Рис. 6. Ракетна установка ЯРС на репетиції московського параду перемоги в травні 2016 року (світлину А. В. Карпенка взято з сайту http://bastion-karpenko.ru/kartinki/YARS_PARAD_MOSKVA_160507_1_16.JPG)

Рис. 7. Твели атомних реакторів

Рис. 8. Басейн мокрого перевантаження твелів на Балаківській атомній електростанції – найпотужнішій АЕС Росії (світлина Слави Степанова; її взято з сайту http://rblogger.ru/2015/10/16/balakovskaya-aes/)

Ракета, що зображена на рис. 5, була складовою частиною ракетного комплексу SS-18, запроектованого{1} в часи холодної війни й виготовленого Українським виробником космічних ракет “Південмаш”. Фахівці НАТО дали цій ракеті гучну назву SS-18 Satan, оскільки її неможливо було збити жодними тодішніми засобами, навіть ядерним вибухом. Здали SS-18 Satan в музей тому, що винайшли ще потужнішу ракетну техніку (див. рис. 6).

Ядерні ракети – це не єдина атомна зброя. Двигунами з атомними реакторами оснащені сучасні підводні човни (рис. 9) і надводні кораблі (рис. 10). Довжини підводних човнів, які зображені на рис. 9, рівні по 110,3 м. Атомний авіаносець Enterprise (див. рис. 10) має довжину 342 м і є найдовшим судном у світі. У 2012 році він виведений зі складу діючих кораблів Військово-морського флоту (ВМФ) США. Тепер вивантажують паливо з його реакторів і проводять їх дезактивацію. Ця операція, займає майже стільки ж часу, скільки й будівництво корабля. Звичайно, його місце зайняли ще досконаліші авіаносці.

Рис. 9. Атомні підводні човни (проект 971, СРСР; світлину взято з сайту http://wartime.org.ua/3861-atomn-torpedn-bagatoclov-pdvodn-chovni-proekt-971.html)

Рис. 10. Перший у світі атомний авіаносець Enterprise (США), на палубі котрого вишикувались матроси у вигляді формули Ейнштейна Е=mc2  

“Будуть ними палити огонь сім років”. Ці пророчі слова про колишню зброю (див. рис. 3 і рис. 4), що “будуть ними палити огонь сім років” (Єзекіїля 39.9) в майбутньому набудуть дослівного змісту. Розрахунки фізиків-ядерників показують, що в атомах, з яких утворене одне зріле дерево, закладено таку велику кількість енергії, котрої вистарчило б на забезпечення усіх потреб США протягом десятьох років [8].

“Народ цей великий й міцний”. Звернемось ще раз до тексту з книги пророка Йоіла: “Як несеться досвітня зоря по горах, так народ цей великий й міцний. Такого, як він, не бувало відвіку, і по ньому не буде вже більш аж до літ з роду в рід! 3 Перед ним пожирає огонь, і палахкотить за ним полум’я! Земля перед ним, як еденський садок, а за ним опустіла пустиня, і рятунку від нього нема!” (Йоіл 2.2-3). Текст 3 узгоджується з дією ядерної зброї. Однак, постає питання: “Чому в тексті 2 описану зброю названо народом, тобто живими істотами?”.

Атомну зброю вперше застосували збройні сили США у серпні 1945 року підчас бомбардування японських міст Хіросіми та Нагасакі. Тоді від вибухів миттєво загинуло 70 тис. мешканців Хіросіми та 60 тис. мешканців Наґасакі. Із серпня по грудень 1945 року в обох містах від ран і хвороб, спричинених радіацією, померло близько півмільйона осіб. За 75 років, які минули з того часу, пріоритети небезпечності військової зброї помінялись.

Доктор військових наук Віктор Гвоздь говорить, що біологічна зброя (рис. 11) стала стратегічним засобом масового ураження, котра за суттю небезпечніша, аніж ядерна зброя [Е1].

Рис. 11. Знак біологічної небезпеки, яким маркується біологічна зброя [Е2]

“Якщо раніше за ступенем важливості чільне місце посідала радіаційна зброя, потім ішла хімічна й наприкінці цього ряду – стояла біологічна, то наразі в російській армії біологічній зброї віддають найвищий пріоритет. Уже потім, за значущістю, йдуть інші пекельні види зброї – хімічна та радіологічна” [Е3], тобто ядерна. Удосконалення біологічної зброї триває (рис. 12) [Е2].

Рис. 12. Центр розробки та випробування біологічної зброї (40-ві роки XX століття, Форт Детрік, Меріленд, США) [Е2]

Біологічна зброя може бути використана для ураження людей, тварин і рослин [Е2]. Якщо ядерна (атомна) зброя вражає обмежені ділянки територій, то біологічна може вбивати як на малих за площею ділянках, так по усій поверхні планети. Прикладом цьому є корона вірус (COVID-19), який поставив на коліна усіх військових і цивільних людей Землі (рис. 13).

 

Рис. 13. Вірус не розрізняє людей за рангами [Е1]

Збройні сили США під кінець Другої світової війни застосували на цивільних людях ядерну зброю. Не було у світі потужної сили, котра могла би зупинити цю протизаконну дію. У 1994 році Росія разом зі США та Великою Британією підписали Будапештський меморандум, який гарантував безпеку та недоторканість Україні в обмін на відмову від власної ядерної зброї. Через 10 років Росія порушила цей меморандум і відторгнула від України Крим й частину Донецької та Луганської областей. Ні США, ні Велика Британія не заступились за Україну, бо не наважились ворогувати з могутньою Росією. Ніхто не завадить їй порушити Конвенцією про біологічну зброю. Застосування біологічної зброї може спричинити вимирання людства від страшних хвороб [Е3]. За повідомленням засобів масової інформації зброю біологічного нападу розробляють США, Китай, Росія, Іран, Північна Корея. Ці роботи повністю засекречені [Е1].

Перекують мечі свої на лемеші. Пророк Ісая{2} писав, що настане час, коли люди не працюватимуть на війну: “І Він буде судити між людьми, і буде численні народи розсуджувати. І мечі свої перекують вони на лемеші, а списи свої ‑ на серпи. Не підійме меча народ проти народу, і більше не будуть навчатись війни!” (Ісаї 2.4). Пророк Михей{3Автор – Володимир Чернюк, доктор технічних наук} повторює цю важливу інформацію про майбутнє мирне життя землян: “3 І Він буде судити численні племена, і розсуджувати буде народи міцні аж у далечині. І вони перекують мечі свої на лемеші, а списи свої ‑ на серпи. Не підійме меча народ на народ, і більше не будуть навчатись війни! 4 І буде кожен сидіти під своїм виноградником, і під своєю фіґовницею, і не буде того, хто б страшив, бо уста Господа Саваота оце прорекли” (Михея 4.3-4). Описане роззброєння могло би настати за умови, коли людство житиме за Божими законами. Однак, невідомо коли це здійсниться. У наші дні це мало ймовірно, оскільки йде нарощування озброєнь. Після другого приходу Ісуса Христа це також неможливо, оскільки в Божому Царстві зброю не продукуватимуть.

Висновки. Пророцтва Біблії про види майбутньої зброї та її вбивчу силу підтверджуються технічними характеристиками сучасної військової техніки. Оскільки наведені нами тексти Біблії написані на 1,9-2,8 тисяч років раніше, ніж виготовлена, описана нею військова техніка майбутнього, то повідомлення Святого письма про розвиток озброєнь є автентичними й достовірними.

Література

Друковані видання

 1. Перепелиця Г. М. Воєнна безпека України на межі тисячоліть / Г. М. Перепелиця, С. О. Дмитров, В. С. Корендович й ін. // Монографія. Під ред. Г. М. Перепелиці (Національний інститут стратегічних досліджень). – К.: “Стилос”, 2002. – 394с. (ISBN 966-8009-17-7).
 2. Репецький В. М. Поняття та ознаки воєнних злочинiв / В. М. Репецький, В. М. Лисик // Альманах міжнародного права. – 2009. – Випуск 1. – С. 120–125.
 3. Білокобильський О. В. Чи можлива моральність, що не залежить від релігії? / О. В. Білокобильський // Журнал “Наука. Релігія. Суспільство”. ‑ № 1, 2011. – С. 185-188.
 4. Біблія або Книги Святого Письма Старого й Нового Заповіту. Переклад проф. Івана Огієнка. – К.: Українське Біблійне Товариство, 2014. – 1231 с.
 5. Чернюк В. В. Біблія й астрофізика про сьогодення Землі та неба / В. В. Чернюк // Матеріали першої всеукраїнської науково-практичної конференції “Сучасна богословська думка”, м. Львів, 25 листопада 2017 року. – Львів: ТзОВ “Простір-М”. – С. 106-118.
 6. Генри Геллей. Библейский справочник [перевод с английского И. К. Гука и др. под ред. Н. Зубовича]. ‑ Санкт-Петербург: “Логос” (Лаге, Германия), 1996. – 862 с.
 7. Эрик Нюстрем. Библейский словарь. Энциклопедический словарь [перевод со шведского под ред. И. С. Свенсона]. – Санкт-Петербург: “Логос” (Лаге, Германия), 1995. – 522 с.
 8. Bógcudów (GodofWonders). Dokumentalny film. – Rzeczpospolita Polska: Wydawnictwo Jakub (Han Bouman produkcions), 2010 (Eternal produkcions, 2008). – Czas trwania 85 minut.

Електронний ресурс

 1. Віктор Гвоздь. Армія і коронавірус. Нове поле протистояння у світі. 01 квітня 2020. (https://defence-ua.com/minds_and_ideas/armija_i_koronavirus_nove_pole_protistojannja_u_sviti-439.html).
 2. Біологічна зброя. 22 листопада 2020. (https://uk.wikipedia.org/wiki/Біологічна_зброя).
 3. Валерій Рябих. Не коронавірусом єдиним: російська біологічна зброя загрожує світові. 10 березня 2020. (https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2893152-ne-koronavirusom-edinim-rosijska-biologicna-zbroa-zagrozue-svitovi.html).

***

Автор – Володимир Чернюк, доктор технічних наук

{1} Академік АН СРСР В. М. Глушков, ‑ директор Інституту кібернетики Академії Наук УРСР (м. Київ), ‑ особисто розробляв програми керування польотами ракет і навігацією підводних човнів Радянського Союзу.

{2} Ісая провіщав за 745-695 років до н. е. [6, с.288].

{3} Михей передвіщав за 740-700 років до н. е. [6, с.288].

image_pdfimage_print
close
Підпишіться та приєднайтеся до 113 інших підписників.