Стосунки в сім’ї – запорука хороших відносин з людьми і Богом – пастор Володимир Куцій

Стосунки в сім’ї – запорука хороших відносин з людьми і Богом – пастор Володимир Куцій

Володимир Куцій не тільки звершує пасторське служіння, а ще й викладає в Українському адвентистському теологічному інституті (УАТІ). Його предмет «Дошлюбне консультування», манера викладати і життєвий досвід подобаються студентам.

Розкажіть трохи про себе: звідки ви, яка ваша сім’я, як ви стали адвентистом?

Я народився у 1969 році в селі Дубівці Галицького району Івано-Франківської області. Тато працював вчителем історії, а мама – вчителькою початкових класів.

Після закінчення школи і технікуму служив у лавах радянської армії, а потім вступив до педагогічного університету на фізико-математичний факультет.

У 1995 році я одружився, маю дружину і двох дітей: сина і дочку.

Під час навчання на 3 курсі я почав читати Біблію, повірив у Бога і зрозумів, що Він кличе мене для проповіді Євангелії. Після університету я «перепрофілювався» і станом на сьогодні вже більше 20 років звершую пасторське служіння.

Чи викладали ви ще десь, окрім УАТІ?

Я бачу, шо Бог мене готував до цього все життя. Ще під час навчання в технікумі я допомагав своїм одногрупникам (і не тільки їм) писати курсові роботи. Тобто я перевіряв їх замість викладачів, і студенти здавали вже готові роботи. До того ж, я навчався саме у педагогічному університеті, і це дуже допомагає мені зараз.

Я постійно проводжу курси з вивчення Біблії, викладав у Буковинському та в Київському біблійних інститутах Гомілетику і різні курси, які стосуються святилища і соціального служіння церкви.

Також я пройшов курс підготовки від Генеральної конференції з сімейних стосунків, отримав сертифікат і мене запросили викладати цей предмет – Дошлюбне консультування.

Чому саме Дошлюбне консультування?

На початку мого пасторського служіння, коли я ще замислювався, чи варто розповідати людям про сімейні відносини, якось вночі мені подзвонила одна жінка. Вона була на межі самогубства, і 3-годинна розмова змінила її рішення. Вона тоді сказала, що я врятував їй життя.

Після цього я зрозумів, що Господь закликає мене допомагати людям, особливо в сімейних відносинах. А потім мене запросили на навчання в Генеральну конференцію. Це не я обрав, це Бог направляв мене, підказував, давав освіту, відповідні знання і навички.

Чи потрібна якась особлива освіта/кваліфікація, щоб викладати в УАТІ?

На той момент, коли мене запросили, я вже отримав досить непогану кваліфікацію, якої було достатньо, щоби викладати.

Ваша посада викладача в УАТІ офіційно оформлена? Чим ви ще займаєтеся?

Моя основна сфера роботи – пасторська діяльність. А викладаю я додатково, зважаючи на певні знання і навички.

Я бачу велику перевагу УАТІ в тому, що майже всі викладачі є не просто теоретиками, але практиками, які звершують пасторське служіння і мають знання, підкріплені реальним життям.

Багато сучасних викладачів у різних університетах дають студентам знання, які мало придатні для практичного життя. Слава Богу, що в УАТІ викладають пастори, які діляться зі студентами тим, що вони безпосередньо втілюють у життя.

Чому ваш предмет є важливим?

Я це пояснюю всім студентам. Тому що хочемо ми цього чи ні, але ми народжуємося в сім’ї, зростаємо в сім’ї, створюємо сім’ю. Ми виховуємо дітей, тому стосунки в родині є дуже важливими.

Якщо людина не вміє будувати відносини в сім’ї – вона не зможе будувати їх з ближніми і це буде негативно відображатися на стосунках із Богом. Тому я вважаю, що цей предмет є досить важливим і життєвим.

Не завжди можна використовувати знання грецької мови, пророцтв, єврейської мови тощо, не всі люди будуть це розуміти. А практичне життя з Богом і в сім’ї є актуальним, це потрібно знати, вміти, тому я вважаю, що предмет є таким життєвим, необхідним. А майбутньому пастору і поготів!

Розкажіть про ваші хобі. Як ви любите проводити вільний час?

Цікаво, що Бог деколи змінює наше життя. Я чоловік техніки, люблю щось ремонтувати, розбирати або придумувати нове. Зараз, звісно, часу на це небагато, але коли є можливість навіть просто покрутити гайки в своїй машині, це для мене розрада.

Про що ви мрієте?

Для мене найбільша мрія – щоб моя сім’я, діти, батьки були з Господом. А все решта буде додане…

Олександр Дар’єнко

image_pdfimage_print
close
Підпишіться та приєднайтеся до 113 інших підписників.