Притча про багача і Лазаря й віра у пекельні муки
Бог одних від початку обрав на спасіння, інших на загибель?
Що при Другому пришесті буде з людьми, які не мали змоги почути про Божу істину?
Молитва у Дусі Святому і говоріння іншими мовами
Яку музику любила Еллен Вайт?
Чи заповідає апостол уживання вина?
Апостол проти лжевчителів
Что такое адвентистская музыка
Навигация по сложному ландшафту глобальных отношений
Годичное совещание пасторов Восточно-Днепровской конференции утвердило план работы на 2024 год
На Закарпатті польова школа об’єднала 70 лідерів слідопитів з усієї України
Навчальним квестом слідопити Дніпра відзначали 73-ю річницю всесвітнього руху слідопитів

Розповідає В’ячеслав Корчук, доктор богослов’я, ректор Українського Українського адвентистського теологічного інституту. 

Яка ціль існування Українського адвентистського теологічного інституту (УАТІ)? 

Ціль існування УАТІ, фактично викладена у нашому короткому слогані: «Навчаємось, щоб служити», а він, у свою чергу, відображає нашу місію і наше бачення. Український адвентистський теологічний інститут свою головну мету бачить у тому, щоб завдяки перетворювальній благодаті Божій приготувати лідерів, які будуть самовіддано служити Богу та суспільству і нести вістку, яка приготує людей до Приходу Христа.

Чи всі можуть навчатися в цьому навчальному закладі? 

Звичайно, що всі, хто бажає, але й потрібно виконати певні пререквізити: мати повну середню освіту та отримати Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання з наступних предметів: українська мова та література, історія України і за вибором один з наступних предметів: математика або іноземна мова (англійська мова; французька мова; німецька мова; іспанська мова). Також необхідно підготуватися до здачі іспиту з віровчення Церкви АСД, та здати творчий конкурс (10-хвилинну проповідь). На кінець, пройти співбесіду в приймальній комісії.

Чим цей навчальний заклад відрізняється від інших?

Своєю природою. Інститут є релігійною організацією і має на меті здійснення освітньої діяльності у сфері вищої професійної релігійної освіти, підготовки та підвищення кваліфікації священнослужителів і персоналу релігійних та інших організацій.

Хто є викладачами навчального закладу? 

Професорсько-викладацький склад навчального закладу в основному є із докторів теології і магістрів, більшість із яких планують продовжити роботу над захистом докторських дисертацій. Важливою вимогою до викладачів УАТІ є їхній практичний досвід служіння у церкві, що став безупинним процесом їхнього життя. 

Які сучасні технології використовуються для викладання?

Хоча Євангеліє Христа і не вимагає якихось надсучасних технологій, а в першу чергу потребує людину, що є носієм справжніх християнських цінностей, окреслених Самим Ісусом Христом – по суті те, що ми знаходимо в Євангеліях. Однак, УАТІ, як навчальний заклад намагається іти в ногу із сучасними способами викладання. Викладачі УАТІ на своїх лекціях використовують різний наочний матеріал: презентації, карти, схеми, буклети. З кожним часом стає більше аудиторій із можливістю проектувати лекційний матеріал на великі монітори. Все це звичайно допомагає краще представити фактичний матеріал лекції.

Який план розвитку навчального закладу?

Навчальний заклад знаходиться у постійному пошуку кращих методів і способів в наданні такої богословської освіти, яка могла б в першу чергу допомогти студенту особисто зростати, як з інтелектуальної точки зору, так і із духовної, і бути підготовленим, щоб служити Богу і людям. Важливим моментом у цьому процесі є постійний розвиток і самих викладачів навчального закладу. Для цього у планах є підвищення кваліфікації через навчання, участь в богословських конференціях, семінарах, тощо.

Чи існує зв’язок УАТІ з іншими навчальними закладами?

Мені здається, що пристойний навчальний заклад, у сучасних реаліях взагалі існувати не може, щоб не мати зв’язків з іншими навчальними закладами і не обмінюватися своїм досвідом. Це постійний процес. В УАТІ кожного року приїжджають викладачі із різних країн, що представляють різні навчальні заклади. Наші викладачі теж мають змогу відвідувати інші навчальні заклади і знайомитися з їхнім досвідом.

Як стати Вашим студентом? 

Є тільки одна дорога – приготуватися і поступити. Перше і найголовніше – це бажання, а все решта – додасться. 

Який зв’язок інституту із державою?

УАТІ проводить свою освітню діяльність відповідно до Цивільного кодексу України, Законів України «Про свободу совісті та релігійні організації», «Про освіту», «Про вищу освіту», інших законодавчих актів України та положень Церкви Адвентистів Сьомого Дня.

Що Ви, як ректор, хотіли б сказати або побажати читачам даної статті?

Всім нашим читачам, зичу невичерпного творчого натхнення, наполегливості й успіхів у навчанні та освоєнні обраних професій. Ми разом розпочали новий навчальний рік. У кожного із нас є свої мрії. Можливо, ті, хто читають ці рядки, у роздумах про подальше навчання у виші. Щиро Вас запрошуємо навчатися в УАТІ – навчатись, щоб служити! А цей новий навчальний рік, нехай стане для всіх нас дивовижним часом духовних та освітянських звершень і перемог. 

Запитання — Володимир Михед
Фото — Данило Абрамюк

image_pdfimage_print
Facebook
Twitter
LinkedIn
In this article:

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist