На Буковині районна молодіжна вікторина зібрала молодь дев’яти громад
Майже місяць вістку Євангелія слухали мешканці міста Татарбунари
У одній з адвентистських громад Буковини пройшов семінар про служіння в старозавітній Скинії
Архангел Михаїл, дракон і війна на небі
Євангельські вечори відбулися в адвентистській громаді села Мамаївці
Євангелізація в Європі – час настав
Проблема хімічної залежності: духовно-психологічний аспект
Чи є Ісус Богом-Творцем?
«Я хочу проповідувати людям про Христа» — Володимир Близненко. Некролог
Закон у синоптичних Євангеліях
Мхитар Адамян: от католического священника до литературного евангелиста в Адвентистской церкви
Церква проводила в останній земний шлях Ярослава Гунько — некролог

Людмила Кушніренко, християнка-адвентистка за допомогою водолікування врятувала чоловіка від Covid. Сім’я проживає у місті Василькові, що у Київській області.

Що вплинуло на Ваше рішення лікувати чоловіка гідротерапією, коли він захворів на Covid?

Хотілося б поділитися своїм досвідом, а ще більше хочу, щоб мій досвід виявився корисним і для інших, дав упевненість у силі Бога та Його методах.

У мого чоловіка піднялася температура, це сталося 14 вересня. Другого дня тест показав позитивний результат на Covid.

З рекомендаціями нас відправили додому, температуру радили знижувати жарознижуючими. У п’ятницю температура була 39,5 і зменшувалася лише до 38,5 і лише на короткий час. Моя подруга порадила зробити чоловікові обгортання, на що я категорично не погодилася, тому що температура була дуже високою.

У суботу ми викликали машину «Швидкої допомоги», оскільки сатурація почала падати і трималася на позначці 90-92. Приїхала «Швидка допомога», заміряла сатурацію, прилад показав 94 і нам сказали, що з таким показником не забирають. Порадили і далі збивати температуру, пити більше рідини та спостерігати, що буде далі. У неділю 19 вересня температура так само трималася на 39.5, а сатурація — 88-87. Тоді ми викликали службу «Добробут» і нас забрали до лікарні.

У лікарні діагностували двосторонню пневмонію середньої тяжкості на фоні Covid. Ситуація ускладнилася ще й тим, що за тиждень до цього чоловік зламав ногу в області стопи. Тепер мені було дуже важливо перебувати постійно поруч, і нам вдалося домогтися розміщення в окремій палаті, — я була поруч із чоловіком і могла його доглядати.

Нам призначили крапельниці з антибіотиками, гормонами та ще купою різних препаратів, але чоловікові ставало лише гірше, а незабаром він уже не міг дихати самостійно без кисневої маски.

Його погляд ставав каламутним і якимось віддаленим. А найсумніше — це напади паніки, страху та сльози.

Лікар сказав, що потрібна реанімація, але, на жаль, немає місць.

Розуміючи, що ситуація погіршується, ми викликали «Швидку допомогу» клініки «Оберіг», де, як ми чули, використовується найновіше обладнання та дуже сильна медична база з лікування Covid. Але вони не допомогли нам.

Хто Вам запропонував водолікування та чому Ви спочатку його заперечували?

У церкві маю дві подруги, які давно практикують обгортання.

Їхньому батькові 83 роки і він хворий на діабет. За допомогою обгортання вони привели в норму рівень цукру і вилікували Covid без жодної таблетки.

Вони мені розповідали, але я поставилася до цього методу скептично. Сама думка про холодне простирадло при температурі 39,5 вводила мене в шок, був страх спазму судин або інших наслідків. Я боялася не впоратися із ситуацією, якщо щось трапиться під час обгортання. Захворювання досить складне, і повірити, що такі прості методи з водою можуть допомогти, коли лікарі в клініці безсилі, було дуже складно.

Коли я розповіла про це вдома, чоловік і син теж не повірили в ефективність методу, а мені для лікування була потрібна згода чоловіка. Цей страх був у всіх, тому сам метод спочатку відкинули.

Після п’ятиденного перебування в лікарні, я розуміла, що чоловікові стає гірше: він згасає, йде, а всі способи, що застосовуються, неефективні. Його погляд став каламутним і не сконцентрованим, очі звузилися. Я була в розпачі і хапалася за будь-яку «соломинку», дзвонила в різні клініки і не знала, що робити далі.

Тоді я почала молитися: «Боже, я не знаю, яким шляхом піти, не знаю, де спасіння. Покажи нам шлях, який Ти визначив для нас і допоможи його пройти!»

Ми шукали відповіді і не бачили її. Щоразу були якісь лікарі, клініки, які казали, що у них все найкраще і вони можуть допомогти. Але я не відчувала, що це є відповідь від Господа. У той момент, коли ми збиралися переїжджати з державної лікарні до приватної клініки, моя подруга Олена написала:

— Як у вас справи?

Я відповіла, що все погано і ми збираємось їхати в «Оберіг», бо тут нам не можуть допомогти. На той момент ми вже зібрали всі речі, вдягнулися, одяглися. Сашко, чоловік, лежав на ліжку під киснем і чекав на «Швидку допомогу», щоб переїжджати в іншу клініку. Тоді зателефонувала моя приятелька Олена:

— Людо, зараз тобі подзвонить Богдана, візьми слухавку.

У стані відчаю цей дзвінок від незнайомої людини був для мене недоречним, але я взяла слухавку. То була Богдана. Вона сказала таке:

— Людо, не віддавайте чоловіка до реанімації, тому ви його живого не отримаєте. Послухайте та повірте, — я бачила безліч випадків, є великий досвід та відгуки від людей, що цей метод лікування допомагає.

І в цей момент усередині мене щось сталося, зник страх і я погодилася. Під рукою у мене нічого не було, тоді я зняла свою постіль, знайшла в лікарняній шафі ще старі ковдри, простирадла змочила холодною водою під краном, і ми з сином почали обгортати чоловіка.

Чоловік нічого не розумів, йому було погано, страх і недовіра до самої процедури. Але в мене — спокійна впевненість, що я все роблю правильно. Син поїхав додому за наступною партією простирадл, а я сиділа біля чоловіка.

Мені складно передати свій стан — Сашко лежить, я чекаю і не знаю, що буде далі…

Коли загорнула чоловіка, він одразу ж заснув. Пульс на оксиметрі показував 97-98 одиниць. Увесь час, поки він спав, а це приблизно 1,5 години, сатурація була стабільна 97-98 одиниць. Дихання було рівним, і він спав «як немовля». Пульсиметр був у чоловіка на пальці, я не відводила погляду від цифр і слухала його подих. У момент, коли сатурація різко прийшла в норму і чоловік почав дихати рівно, до мене прийшла впевненість. Було почуття, що поруч хтось тримає ситуацію під своїм контролем. Я заспокоїлася, страх зник.

За півтори години приїхав син. Побачивши батька, він сказав:

— Я не знаю, як це працює, але тато став зовсім іншим…

Розумієте, це було помітно навіть після першої процедури: очі знову стали великими, заблищали, погляд став усвідомлений і чіткий.

На той момент я зрозуміла, що це була відповідь на молитву.

Це саме той шлях, про який я просила у Господа. Сумнівів більше не було. Після другої процедури чоловік зміг недовго дихати без маски, і ми пробували комбінувати. Після третьої процедури він одягав маску лише кілька разів на день, а після п’ятої повністю дихав самостійно. І це все за два дні! Через шість днів нас виписали додому. Медсестра сказала, що нам дуже пощастило, бо ще день, і його вже не врятували б.

Чому при обгортанні Ви залишили його руку зовні?

На це було кілька причин. Був страх, бо сатурація на кисні падала. Одна справа, коли кисень її утримує, але коли падає, це поганий показник. Ми були в незнанні і ситуація лякала. Нам треба було бачити сатурацію, а залишаючи руку зовні, ми могли бачити показники пульсу і оксиметра.

Ще, як виявилося, у Сашка є якась фобія, якщо він повністю замотаний і не може ворушити частинами тіла. Йому було важливо, щоб рука була вільна, коли він може розмотати себе будь-якої миті. Щоб не створювати психологічний тиск і залишати шанс завжди розмотатися самому, ми залишили руку зовні…

Я не відходила від чоловіка ні на хвилину, — це теж було дуже важливо. Covid — це дуже складне захворювання, яке супроводжується сильними панічними атаками та страхом.

У палаті у мене було все необхідне, я використала все, що могло так чи інакше дозволити дотримуватись дуже важливих правил для полегшення хвороби.

Мега важливо пити багато теплого пиття. Я робила свіжий сік з цитрусових, чай зі свіжої малини, різні трав’яні чаї, — і всім цим напувала чоловіка. Комбінувала різне питво, але обов’язково тепле. При цьому захворюванні, коли людина задихається і ій складно їсти, було дуже важливо годувати чоловіка під наглядом та контролювати весь процес.

Як Ваш чоловік оцінює цю ситуацію?

У лікарню нас поклали у четвер. Далі були вихідні. У понеділок, коли прийшов лікар, він здивувався зовнішньому вигляду мого чоловіка. Виписати нас планували наступного понеділка, але вже в середу сказали, що залишатися в лікарні довше, по-хорошому, немає сенсу. З тих, кого привезли до лікарні разом з нами або до нас, деякі ще проходили лікування, хтось залишався на кисні, когось відвезли до реанімації, а деяких уже не було в живих.

Не було жодної людини, крім Сашка, кого б виписували додому.

Я намагалася медсестрам пояснити, як ми врятувалися, але ніхто не вірив у це. Мені говорили, що деякі лікувалися пігулками за 29 тисяч, і їм не допомогло, а я говорю про просту воду.

Іноді порятунок не оцінюється у великих грошах, сучасному обладнанні або комфортних палатах. Є методи та способи, які набагато ефективніші за хороше обладнання та гроші.

Сашко побачив результат від обгортання і розумів, завдяки чому він залишився живим, і за такий короткий період став на ноги. У цьому він вбачає силу Божої любові.

Чи пропонували Ви знайомим скористатися цим методом?

Так, у тій же лікарні ми зустріли наших друзів і мати цієї родини лежала з Covid. Внаслідок сильних антибіотиків, гормонів, стався збій у її організмі. Тоді я запропонувала їм скористатися цим методом, просила просто повірити у добрий результат. Я привезла все, що потрібне, але дружина перебувала під крапельницею, а чоловік сказав, що сам все зробить. Він зробив один раз, сатурація впала, після чого вони злякалися та відмовилися. Через чотири дні молодої жінки не стало, і без мами залишилася шестирічна дівчинка. Мені хочеться кричати всім:

— Люди, просто повірте, довіртеся і ви будете врятовані!

Коли ми вже були вдома, дзвонила Богдана і питала, чи можу я розповісти Світлані, яка на той час перебувала у лікарні. Я зателефонувала, розповіла про свій страх, нерозуміння, попросила не втрачати жодної хвилини і повірити. Жінка забрала чоловіка з реанімації та почала робити обгортання. Через деякий час, коли я зателефонувала знову, чоловік був здоровий і відвозив дитину до школи. Ці прості методи рятують людей.

Озираючись назад, я готова розповідати всім, що цей метод є дуже ефективним. Він Богом даний для нашого спасіння. Не бійтеся, рятуйте себе та своїх рідних повним обгортанням за допомогою «іспанського плаща» та холодної води.

Питання — Алла Шумило

Коментар доктора медичних наук, професора Опаріна О.О.

  • Що Ви думаєте про гідротерапію, як метод лікування?

Гідротерапія — це старий і перевірений спосіб лікування, яким користувалися ще з давніх-давен. Нині метод широко використовується традиційною медициною у санаторно-курортних зонах.

  • Що б Ви могли сказати про гідротерапію як про перевірений медициною спосіб лікування за різних захворювань?

Є таке поняття, як «лікування доказовою медициною». Саме поняття насамперед базується на численних спостереженнях та експериментах, на підставі яких формуються протоколи, діагностики та процедури лікування. Однак сьогодні метод гідротерапії не є на 100% доведеним або перевіреним при різноманітних захворюваннях. Тобто, щоб зробити остаточні висновки щодо лікування того чи іншого діагнозу, потрібні дослідження. Для гідротерапії нині існує обмежена кількість таких.

  • Що можете сказати про застосування методів гідротерапії людьми, які не мають медичної освіти?

Для застосування гідротерапії слід розуміти, що ми лікуємо. Яке захворювання, який діагноз чи причини, що сприяють розвитку недуги раніше. Тому людина, яка застосовує методику водолікування, не знаючи точного діагнозу, може в кінцевому випадку посилити проблему, а не допомогти.

Однак, я думаю, що гідротерапія є дійсно одним з Божих методів лікування. На цьому методі базується безліч санаторіїв церкви Адвентистів сьомого дня. Метод використовується за різних захворювань, як і застосовуються різні принципи лікування. Гідротерапія визнана офіційною медициною, проте метод лікування не є універсальним. Рекомендую перед тим як використовувати цей метод, отримати офіційний медичний висновок про ваш діагноз.

image_pdfimage_print
Підпишіться та приєднайтеся до 146 інших підписників.
Оберіть:
Facebook
Twitter
LinkedIn
In this article:

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist